Başlık metninizi buraya ekleyin

Piercing Uygulaması

Her şeyden önce delim yaptırmadan önce bu işi profesyonel ve hijyenik olarak yapacak bir piercer bulmanız gerekir.

Piercing setup sehpasının steril edilip steril edilmiş pens makas ve gereçler hazırlanır.

Delim yapılacak bölgeye uygun bir piercing seçilip önce baticon sonra alkol ile dezenfekte edilir.

İşlemler tek kullanımlık steril eldiven kullanarak yapılmalıdır.

Delim işlemi yapılacak bölge baticonla temizlendikten sonra pensle doku sabitlenir ve kan akışı durdurularak uyuşturulur.

Daha öncesinde işaretlediğiniz noktalardan tek kullanımlık steril intraket aracılığı ile delim gerçekleşir. İçinden iğnesi çıkarılan kanülün piercing içinden geçirilerek deriden geçirilir ve topu takılır.

İşlem bittikten sonra iğne tıbbi atığa ayrılırken tüm metal malzemeler tekrar kullanılabilmesi için sterilize edilir.

Dermal piercinglerde delim tek kullanımlık dermal punch ile yapılık açılan deliğe çapa implantın gömülmesiyle son bulur.başındaki taş sıkılığı kontrol edilir.

Titanyum; Titanyum biyo-uyumluluğu ve nikel içermemesi nedeniyle tıbbi implantlarda ve piercinglerde kullanmak için birinci sınıf bir malzemedir. Çelik takılara göre hissedilebilir bir hafifliğe (%50) sahiptir. Alerjik reaksiyon için minimum risk oluşturduğundan ilk delimde özellikle tavsiye edilir.

316L Cerrahi çelik; Cerrahi çelik piercingler sadece 316L alaşımlı çelikten kullanılmalıdır. İçeriğindeki nikel miktarı % 0.01mg/cm² olmalıdır. Bu oran AB ve Türkiye nikel düzenlemesine uygundur. Maalesef piyasada daha ucuz düşük kalite çelik kullanılan piercingler mevcuttur ve kullananlarda alerjik reaksiyon riskini çok arttırmaktadır.  Altın gümüş gibi kodu yazmadığı için ayırt etmek çok zordur. Bizim önerimiz riske atmamak için ilk delimde her zaman titanium kullanmaktır.

Bioplastik (PTFE); Bioplastik (Politetrafloroetilen), yüzeyinin son derece pürüzsüz olmasından dolayı, üzerine yabancı maddeler ve yara sıvısının yapışmasını engeller. Bu sayede bioplastik ilk delimde iyileşme sürecini minimum ve sorunsuz geçirmenizi sağlar. Bioplastiğin bir diğer avantajı esnek olmasıdır. Özellikle dil ve dudak bölgelerinde, diş minesine ve diş etine zarar vermediğinden tavsiye edilir. Biopiercingin hareket kabiliyetinin yüksek olduğu düşünüldüğünde göbek, meme ucu ve genital bölgelerde kullanım rahatlığı sağlar. Şeffaf modelleri sayesinde istenildiğinde minimum görünürlük sağlar. Ayrıca elektriği iletmediğinden cerrahi operasyonlar, X-Ray’ler, CT taramaları ve MRI’lar sırasında takılabilir. Bu piercing sayesinde kapanma riski olan yeni delinmiş piercinglerinizi bioplastik kullanarak üniversite , kpss vb sınavlara girmeniz serbesttir.keloid tedavisinde de bakımıyla daha hızlı sonuçlar almak mümkündür.

× Size nasıl yardım edebiliriz?